chata zielarki

CHATA ZIELARKI

Chata Zielarki to część naszego skansenu. Można w niej jednak zamieszkać i poczuć jak żyli kiedyś jej mieszkańcy. W domu nie było prądu, ale był ciepły piec, w którym można palić drewnem. Do mycia służył kącik z dzbanem i miską, a ubikacja (o ile w ogóle była) stała za stodołą (klasyczna sławojka, z której nadal można skorzystać).

W domu mogą zanocować dwie osoby na starych sprzętach - na łóżku i rozkładanej kanapie z tamtych lat, czyli na tzw. rabanku. Łazienki nadal nie ma, ale goście mogą korzystać z nowoczesnej łazienki z prysznicem i ciapłą wodą w Oberży (do przejścia jakieś 50 metrów). Prąd dla miłujących urządzenia elektyczne i sztuczne światło jest dostępny w jednym gniazdku. Jest też elektryczny czajnik, dwupalnikowa kuchenka i trochę naczyń, choć oczywiście wygodniej jest gotować w Oberży.

Rating: ★★★★

Price from: 75 zł

go to price list

Formularz rezerwacji

Super hosts and staff!  They all tried to read our wishes from our faces! It's a super cosy place to stay and the host is charming and told us a lot of interesting stories about his domain, Grenlanda. We stayed in their lodge which is deliciously furnished, full of characteristic objects. And there are books, in every house of the domain, piles of them. The breakfast is amazing. There was a lot of variation and there was even cake, which we could not resist. Just go there and discover it yourself!

Marijke Du Chau

It was a really interesting experience, staying in an old farm house with original furniture and with ponies directly outside of the small house.

Erika Vedo

2 persons

2 single beds

bathroom outside the house

kitchen shared

internet outside the house

parking

tvset